Aside Dayanıklı Epoksi

Yüksek kimyasal etkiye maruz yerlerde 3 – 6 mm arasında kalınlıkta uygulanmaktadır. Normal epoksi kaplamadan, malzeme ve işçilik olarak bir çok farklılığı bulunmaktadır. Malzemenin içeriğinde çimento esaslı agrega yer almaktadır.

3 aşamalı olarak uygulaması yapılmaktadır ;

İlk aşamada;Beton yüzeyler yağ, kir ve kimyasallardan arındırılır. Zayıf beton uzaklaştırılarak, boşluklar ve delikler açık hale getirilir. Açılan boşluklar ve delikler doldurularak astara hazır hale getirilir.

Anti – Statik Epoksi’de bilyalama sonrası bakır konur ; Anti statik kaplamada statik elektriğin bakır baralar ile mevcut ortamda uzaklaştırılması hedef alınmıştır.

İkinci aşamada ;Astar uygulamasından önce, uygulama yüzeyinin nem içeriği ve rölatif rutubeti kontrol edilerek uygulamaya başlanır. Beton alt yüzeyi yeterli basınç dayanımına sahip ( 25 N/mm² ), çekme dayanımını ( 2N/mm² ) olmalıdır. Astar uygulaması 1 – 1,5 mm kalınlığında yapılmaktadır.

Astar

Kumlama

Temizleme

2. Kat Astar

Üçünçü aşamada ; Mekanik yüke, aşınmaya ve yüksek kimyasal etkiye dayanıklı malzeme ile 3 – 6 mm kalınlığında tek kat olarak uygulama yapılmaktadır.