endüstriyel zemin beton kaplaması saha betonu kaplaması

agrajlı çelik zemin kaplama malzemesi paslanmaz çelik galvanizli kaymaz

gordion beton çelik zemin kaplaması 3 mm kalınlığında çelikten yapılmış ve çok sayıda ankraj plakası ile donatılmış alt zemine sıkıca homojen bir şekilde bağlanmıştır. Endüstride ve özellikle ağır iş alanlarında uzun vadede ve en zorlu koşullarda bile sürekli olarak büyüyen, aşınmaya dayanıklı endüstriyel zemin oluştururlar.
Gıda ve ilaç endüstrilerinde olduğu kadar temiz oda alanlarında da kullanım için Gordion Beton çelik kaplamaları St37’de ve ayrıca galvanizli ve paslanmaz çelik olarak da üretimi ve uygulaması mevcuttur.
[/caption]

src=”http://gordionbeton.com.tr/images/hizmetler/derz-profil-kalip.jpeg” alt=”Derz Profil Kalıpları” />

Derz Profil Kalıpları

Soğuk Derz Kalıpları

Bir beton iş gününde beton inşası planlanan alan için çalışma derzleri ile hazırlanır. Çalışma derzlerine, iki beton plakanın kayma ve çökmesini önlemek için dikiş donatıları konulur. Bu donatılar Ø18 demirler olup 50 cm arayla ve 50 cm uzunluğunda olup her iki beton içinde 25 cm kalacak şekilde yerleştirilir.

DERZ KALIPLARI 

Betonun içinde kalan bu kendinden mekanizmalı çelik kalıplar betonun genleşme ve büzülmesi sırasında rahat hareket olanağı sağlayarak çatlamasını önler. Amacına yönelik çeşitli model ve tipleri vardır. Türkiye de imalatını yapan tek firma olma özelliğine sahibiz. Prefabrik binalarda binanın yük altında yapacağı hareketle kolon ve kirişlerde saha betonunun çatlamasına neden olur. Bu kalıp sistemi ile çatlaklar kontrol altına alınır ve saha betonun zarar görmesini engeller. 

Büyük forkliftlerin ve diğer iş makinaların çalıştığı depo ve hangarlarda soğuk dezlerde zamanla beton kırılmaları ve deformasyon söz konusudur. Uyguladığımız bu çelik derz kalıbı bu deformasyonun büyük ölçüde engel olmaktadır.

Mevcut beton, güvenilir ve defalarca test edilmiş metodu ile parkurumuzda bulunan etkili makineler ve elmas ekipmanları ile öğütülür ve parlatılır. Parlatılmış beton işleminin sonucunda, tamamen eşit seviyede hem estetik, hem fonksiyonel hem de yüksek kalitede parlatılmış bir zemin ortaya çıkar.

Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları
Derz Profil Kalıpları