LASER SCREED

Endüstriyel Zemin Betonunda Kullanılan Son Teknoloji Laser Screed

Somero SXP Laser Screed iki aşamalı teleskopik bumla donatılmış 360 derece dönebilen x-treme platformdan oluşmuştur.
Bunun ucunda pulluk, beton seviyesini ayarlamak için matkap ve onu sıkıştırmak için gerekli olan titreşimli kalasın bulunduğu çalışma bloğundan yerleştirilmiştir.

Bu çalışma bloğu betonu tam seviyesine uygun olarak yerleştirilmesini sağlayan, lazer sistem tarafından kontrol edilmektedir.
Çalışma bloğundaki iki alıcı tarafından alınan sinyallerin yardımı ile verilen yerleşim ile devamlı irtibat sağlanmaktadır. Bu sinyaller çalışma bloğunu harekete geçiren yüksek hızlı hidravlik silindirlerin otomatik ayarlanması için kullanımaktadır.

Tieppo Laser Screed

Beton yerden verilen yerleşim alanına 5 metre genişlikli şeritli beton dökülerek lazer Screed aracı, teleskopik bum beton altında ileri sürülecek şekilde hareket etmektedir. Çalışma bloğu yeni konulmuş betonun üzerinde sadece bir defa geçerek onun ayarlanmasını ve sıklaştırılmasını sağlamaktadır.

Başka bir geçiş için ise Somero SXP Lazer Screed artık işlenmiş alan üzerinde kenara (genelde soldan apa olmak üzere) çekilmektedir. Bu işlem işler bitene kadar devam etmektedir.

Bu şekilde Somero SXP Lazer Screed aracının saatlik ve saatlik 60-80 m³’lük betonun sağlanması durumunda daha az dilatasyon 50 metreden daha geniş alanların betonlanması mümkün olmaktadır.

Somero SXP Laser Szreed 3-d profiller ile birlikte uygulandığı zaman ise ister verilen rölyefe isterse de baştan istenilen rölyefe uygun betonlama işlemi yapılması mümkün olmaktadır. 3- profiler sistemi otomatik park alanları, yükleme alanları, yük tersaneleri, servis rampaları ve yaklaşım yolları için uygun uygun beton kaplama sistemidir.

Aynı zamanda yol kaplamaları ve otoban onarımı, iniş-kalkış pistleri ve köprülerde uygulanabilmektedir.
Döşeme teribatının takviyesi için ise, Somero SXP Lazer Screed’in armatür üzerinde hareketlerini sağlayan sahne sistemi uygulanabilir.

Park alanları, Depolar, Ticaret ve Fuar Merkezleri, Hava alanları, Tersaneler ve otobanların beton kaplamaları için düşünülmüş günlük 5000m²’lik üretim gücüne sahip gerçek imkanlar demektir.

Tieppo Laser Screed makinesinin en büyük özelliği katlarda beton uygulaması yapılabilmesidir. Ayrıca Seomero Laser Screed makinesi ile beton dökümünün zor olduğu yerlerde (Dar alanlar, Kolon ve Direklerin Fazla Olduğu Kısımlar) beton dökümü için kullanılmaktadır

EN İYİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

icon-img-1

Teknolojik Hizmet

icon-img-2

Uzman Kadro

icon-img-3

Geniş Ürün Yelpazesi