BETON PERDAH HELİKOPTER UYGULAMASI

Helikopterli beton olarak da bilinen Beton Perdah Helikopter Uygulaması, helikopter adı verilen; betona istenilen düzlük ve parlaklığı veren makinelar ile yapılan, betonun daha sağlam ve daha kaliteli olmasını sağlayan bir zemin yüzey uygulamasıdır.

Betonun döküm aşamasından sonra dökülen betonun istenilen sertliğe ulaşması beklenir. Yüzey sertleştirici uygulaması yapılır (isteğe göre bu uygulama yapılmayabilir). Yüzey sertleştirici uygulaması bittikten sonra betonun perdah aşaması başlar. Ulaşılması gereken düzlük, parlaklık ve sağlamlık elde edilene kadar bu işlem devam eder.

Perdah makinesi, geniş ve rahat alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Şap zeminlerde bu makinenin kullanılmasın en önemli nedeni pürüzsüz, boşluksuz ve daha sağlam bir zemin elde etmektir. Makinanın kullanılacağı yüzeyin durumuna göre sertleştiriciler tercih edildiğinden bu işlem birçok zeminde güvenle uygulanabilmektedir.

Makinanın kullanılmaya başlanmadan önce betonun istenilen sertliğe ulaştığından emin olunmalıdır. Bu sayede makinenin bıçaklarına herhangi bir çimento kalıntısı yapışmayacak, bıçaklar bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalmayacaktır. Bıçaklara çimento bulaşması halinde bıçaklar bozulabileceği gibi zemin de düz bir görünüme sahip olmayacaktır.

Betona perdah yapılması daha sağlam, kaliteli, düz, parlak, temiz, homojen ve estetik bir görüntü verir. Kalıp, temel, fabrika, döşeme, bahçe, otopark, saha gibi bir çok alanda kullanılır. Beton Perdah Helikopter Uygulaması ek bir şap atma maliyeti ve zaman tasarrufu sağlar.

Beton Perdah Helikopter inşaat sektörünün olmazsa olmazlarındandır.

Gordion Beton bu aşamada daima hizmetinizde ve yanınızdadır.

EN İYİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

icon-img-1

Teknolojik Hizmet

icon-img-2

Uzman Kadro

icon-img-3

Geniş Ürün Yelpazesi