BETON SİLİM

Beton silim uygulaması bir Parlatma metodudur. Betonun yüzeyinde çimento pastasını kaldırarak ve alttaki güçlü betonu açığa çıkararak; mekanik olarak iyileştirir. Mevcut beton, güvenilir ve defalarca test edilmiş metodu ile parkurumuzda bulunan etkili makineler ve elmas ekipmanları ile öğütülür ve parlatılır. Beton silim işleminin sonucunda, tamamen eşit seviyede hem estetik, hem fonksiyonel hem de yüksek kalitede parlatılmış bir zemin ortaya çıkar.

  • Beton parlatılırken final görünümüne çeşitli faktörler etki eder:
  • Taşın kalitesi ve rengi. Dünyada kırma taş malzemesi genellikle değişik boyutlardaki granitten oluşur.
  • Çimentonun rengi (çimento pigmentlerle renklendirebilir).
  • Betonun kalitesi.
  • Öğütme derinliği: Değişik grit ölçüleri ve elmas segmentlerindeki yapıştırma matriksi ile beton yüzeyde ne derinliğe ineceğinizi seçebilirsiniz. Öğütme derinliği kırma taşların ne kadar açığa çıkacağını ve estetik görünümü etkiler.

PARLATILMIŞ BETONUN FAYDALARI

Zeminler endüstriyel alanlar olsun, evsel alanlar olsun; günlük yaşamın önemli parçalarıdır. Fakat güzel görünümün yanında, zeminler fonksiyonelde olmalıdır. İşte bu yüzden parlatılmış betona aşık olacaksınız. Parlak beton yüzey sadece estetiklik değil aynı zamanda birçok menfaat getirir.

Güçlü, ekonomik zemin

Parlatılmış beton tüm ticari ve endüstriyel faaliyetler için ekstrem derecede ekonomik bir opsiyondur.
Geleneksel beton zemin metodları veya epoksi zeminlerle kıyasladığınızda, parlatılmış beton geçilmez, yenilmez bir sağlamlık dayanıklılık ortaya koyar. İşlem görmüş beton sonsuz bir ürün ömrüne (binanın ömrü ile bir) sahip olur. Başlangıç yatırımı geleneksel zemin çözümlerine kıyasla aynı veya daha azdır. Fakat bunun yanında bakım maliyetleri daha azdır ve ürün ömrü sonsuz hale gelir.

Bu durum parlatılmış beton sistemini en kazançlı yatırım opsiyonu haline getirir. Parlatılmış beton;
uygulanmış ürün ömür maliyet döngüsü geleneksel zemin çözümlerinden 60% daha azdır. Elmas partiküllü ped temizlik metodunu kullanarak, zemininizin bakımları kolaylaşır, çevre dostu olur ve maliyetinizi
minimuma indirir.

Daha iyi bir çevre doğrultusunda…

Beton tamamen saf doğal malzemelerden oluşur. Betona uygulanan kaplamalar çoğunlukla çevreye
olumsuz etkiler meydana getirir. Parlatılmış beton geleneksel zemin çözümlerinden en az 30 kat daha az enerji kullanır. Elmas partiküllü ped zemin bakım sistemi ise; tek çevre dostu temizlik metodudur.
Elmas partiküllü ped temizlik sistemi kimyasal kullanmaz, sadece sıradan musluk suyuna ihtiyaç duyar.

Tüm zevklere uyan bir zemin

Parlatılmış beton dört farklı konseptte uygulanabilir. Ultra, Maxi, Midi ve Mini. Bu da demektir ki mat bir zeminden, en parlak zemine seçenekleriniz mevcuttur. Parlatılmış beton konseptlerindeki ortak nokta ise, fonksiyonel, ekonomik, çevre dostu, estetik olarak göz alıcı en mükemmel zemin çözümü olmasıdır.

Elektronik endüstrisi için bir zemin

Dayanım testleri, hem zemin kirişlerinde hemde beton katlarında uygulanmış ve parlatılmış beton
uygulamasının elektronik endüstrisindeki SS-EN 61340-5-1 zemin standardı ile uyumlu olduğu
ispatlanmıştır. Ölçülen değer uluslararası IEC standartları ve Amerikan ANSI/ESD standartları yelpazesi içinde kalmıştır. ESD (elektrostatik deşarj) ayakkabıları ile yapılan yürüyüş testlerinde genellikle düşük oranda
oluşmuş veya hiç statik meydana gelmemiştir. Elektronik ürünlere dokunmak için şart koşulmuş sınırlar
parlatılmış beton uygulamalarının hiç birinde aşılmamıştır.

EN İYİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

icon-img-1

Teknolojik Hizmet

icon-img-2

Uzman Kadro

icon-img-3

Geniş Ürün Yelpazesi